Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan Esnaf Gezisi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, beraberinde Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin yanındaki esnaf çarşısını ziyaret etti.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Esnaf Çarşısına yaptığı ziyarette, “Ekonominin Malatya’da tekrar ayağa kaldırılması ve vatandaşlarımızın biran önce kalıcı kontlara yerleştirilmesi çabalarımız hızla ilerliyor.” dedi.

 

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, beraberinde AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, İhsan Koca, İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Vali Ersin Yazıcı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin yanındaki esnaf çarşısını ziyaret etti.

 

Esnaflarla sohbet eden Bakan Bolat, “Malatya hakikaten yaralarını sarıyor. Hükümet olarak tüm deprem bölgelerinde olduğu gibi Malatya’da da halkımızın yanındayız. Yeniden imar, inşa ve ihya faaliyetleri devam ediyor. Ekonominin Malatya’da tekrar ayağa kaldırılması ve vatandaşlarımızın biran önce kalıcı kontlara yerleştirilmesi çabalarımız hızla ilerliyor. Depremin yıldönümünde 1 yılda çok büyük işler gerçekleştirildi, başarıldı. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın deprem bölgesine bu hafta ve önümüzdeki hafta ziyaretlerinde kalıcı konutların bir kısmı teslim edilecek. Geri kalanı da hızlı bir şekilde yapılmaya devam edecek. Tarihimizin en büyük doğal felaketiydi. Yaraları sarmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. 1 veya 2 sene içinde bu yaralar sarılmış olacak.” Dedi.

 

Bir işyerinde vatandaşların hediyelik kuru kayısı tepsisi hediye etmek istedikleri Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ısrarla ücretini ödemek isteyince araya Keskin ve milletvekilleri girerek, esnafın gönüllü olarak verdiği hediyenin ücretsiz olarak kabul edilmesini istediler. Bakan Bolat, esnaflara teşekkür etti.

 

Keskin, Bakan Bolat’dan esnaf kredi faizlerinin en az bir 5 puan düşürülmesi talebini de iletti.

 

 

Tür DOSYA İNDİR