Keskin, “Cumhuriyet; bağımsızlığımızdan ödün vermemek, dayatmalara boyun eğmemektir.”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladı.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetin ilanının 98. yıl dönümünü coşkuyla yürekten kutluyoruz Cumhuriyet; bağımsızlığımızdan ödün vermemek, dayatmalara boyun eğmemektir. Cumhuriyetimizin kuruluşunu sağlayan mücadeleyi, iradeyi ve milli ruhu sahipleniyoruz.” dedi.

 

 

Keskin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesaj şu şekilde;

 “Malatya esnaf ve sanatkar camiası olarak Cumhuriyetin ilanının 98. yıl dönümünü coşkuyla, gururla ve yürekten kutluyoruz. Cumhuriyetimiz; Türk milletinin bin yıllık şanlı tarihinin birikimidir.

 

Bugün; milletimizin yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde kendi küllerinden Cumhuriyeti kurmayı başardığı gündür.

 

Cumhuriyet; bütün dünya bir araya gelse de bağımsızlığımızdan ödün vermemek, dayatmalara boyun eğmemektir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunu sağlayan şanlı mücadeleyi, iradeyi ve milli ruhu sahipleniyoruz. Eğer Cumhuriyetin kuruluşunu sağlayan mücadeleyi unutursak her şeyimizi kaybederiz. O nedenle birlik ve beraberlik içinde ülkemizin istikbaline ve istikrarına gelebilecek tüm tehlikelere karşı Kurtuluş Mücadelesinin milli ruhu ile hareket etmeliyiz.

 

Cumhuriyetimize yönelik tüm tehdit ve alçak saldırılara karşısında hiçbir zaman bıkkınlığa ve karamsarlığa düşmedik, düşmeyeceğiz. Ülkemizin geleceğine güvenle bakıyoruz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Mücadelesinin kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

Tür DOSYA İNDİR